ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 13η - Τετάρτη 8 Φεβ 15:00

80' Τσιοτρας Αντ.
Δοκαρι : 81' Μαυριδογλου Στ.
Σύνθεση: Βαρβαριωτης-Βλαχακης,Παπαγεωργίου, Τσιοτρας,Γκουτσιος-Σαουλης,Μιχαηλίδης Δημ,Φισεκου,Μπιλης-Μαυριδογλου, Κεχαγιάς.
Αλλαγες: Τρικαλιωτης,Παπαδημητρίου, Χατζης,Κυργιαφινης.
Δύσκολη νίκη για την ομάδα μας απέναντι στην πολύ καλή,οργανωμένη και νεανική ομάδα του Λακκωματος.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο,με τις δύο ομάδες να μην έχουν πολλές ευκαιρίες και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη με τους φιλοξενουμενους όμως να προηγούνται στο 50' 0-1 και τους παίχτες μας να πετυχαίνουν την ισοφάριση στο 62' με γυριστό του Κεχαγιά μετά από σέντρα του Παπαδημητρίου και την ολική ανατροπή με κεφαλιά του Τσιοτρα μετά από σέντρα του Κεχαγιά.
Ένα λεπτό μετά το σουτ του Μαυριδογλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια και τη νίκη!
Στο 25' του αγώνα αποχώρησε ο Χρήστος Παπαγεωργίου καθώς τραυματιστηκε και του ευχόμαστε περαστικά!
Με μεγάλη χαρά είδαμε τον Ιωάννη Παπαδημητρίου να αγωνίζεται και πάλι μετά από 5 μήνες αποχής λόγο τραυματισμού και του ευχόμαστε να είναι γερός και μακριά από τραυματισμούς.
Μετά τον αγώνα όλη η ομάδα μαζι(Δ.Σ. προπονητες και παιχτες)έκοψαν την πρωτοχρονιατικη πίτα στην οικογενειακή ταβέρνα "Μυγδος".
Το φλουρί έτυχε ο Δήμος Βλαχακης.
Ευχαριστούμε πολυ την ταβέρνα "Μυγδος" για τα πολύ ωραία εδέσματα.
Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Γεωργία Παπαευσταθιου,υπεύθυνη του πολιτιστικού συλλόγου του ΑΕΤΟΥ για την παραδοσιακή πίτα που παρέθεσε στην ομάδα μας!

Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ Α.Σ. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 3-1
ΜΕΛΙΣΣΗΣ (4’ , 21’)
ΝΤΑΜΑΡΛΗΣ (95’)
Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟΣ , καθώς στο εντός έδρας παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος εναντίον της Πορταριάς, ο ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ επικράτησε με 3-1. Πριν από τον σημερινό αγώνα, πραγματοποιήθηκε και η κοπή πίτας της ομάδας.
Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι ΜΕΛΙΣΣΗΣ και ΝΤΑΜΑΡΛΗΣ, ενώ ο ΛΟΥΚΑΚΗΣ μοίρασε τις ασσιστ και των δυο γκολ του ΜΕΛΙΣΣΗ.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Πορταριάς και περαστικά στον τερματοφύλακα τους, καθώς τραυματίστηκε στο παιχνίδι.
Πριν τον αγώνα, πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας της ομάδας, με τους ΛΟΥΚΑΚΗ και ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗ να είναι οι τυχεροί της ημέρας, καθώς βρήκαν το φλουρί.