11.4.21

Γ' Εθνική - Νίκη ο Αετός Βαρβάρας ήττα η Καλλικράτεια (11/4/21)-Βαθμολογία-Ρεπορταζ

Μαραγκος.

Ιστορική η σημερινή μέρα για την ομάδα μας που κατάφερε να πετύχει τη πρώτη της νίκη σε εθνική κατηγορία και μάλιστα απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα!
Οι αντίπαλοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και στο πρώτο 20λεπτο έχασαν κλασικές ευκαιρίες να προηγηθούν.
Η ομάδα μας έπειτα άρχισε να ισορροπεί το παιχνίδι και πήγαμε στα αποδυτήρια με το 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ έπαιξε πολύ καλή άμυνα,κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ του 18χρονου Παπαδημητρίου και μέχρι το τέλος του αγώνα οι παίχτες μας έδωσαν τα πάντα ώστε να πετύχουν τη πρώτη τους νίκη.
Το κερασάκι στη τούρτα ηρθε με το σπάνιας ομορφιάς γκολ που πέτυχε ο Σαουλης στις καθυστερήσεις,αφού σκόραρε  πίσω από τη γραμμή του κεντρου!
Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια και τη μεγάλη νίκη!!

ΝΕΟΣ ΠΟΝΚ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ 0-1
Εντός έδρας ήττα από την Μηχανιώνα (0-1)
Ο Νέος ΠΟΝ Καλλικράτειας γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το σημείωσε ο Λαγόντζος στο 42’ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής.
Συνθέσεις:
Καλλικράτεια (Κάλφας): Μούτσα, Κουκουτρίγκας, Καραΐσκος, Κοιλανίτης, Σακαλής, Σαββίδης, Παπαγεωργίου (79’ Παπαδόπουλος), Παπάζογλου (72΄ Κεριότα), Μουράτι, Καρνόπουλος, Αποστόλου (72’ Δραγάνης).
Μηχανιώνα (Αμανατίδης): Συλλέκτης, Τραχανάς (72’ Κατσουλίδης), Δεληζάνος, Λαζόντζος, Χριστοδουλίδης, Πασσαλής, Κακουλίδης (82’ Σφέτκος), Δημητρακόπουλος, Τοπούζης, Ξανθόπουλος, Γιαννούσης (35’ λ.τρ. Αζούδης).