Γ Εθνική
ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ Γ ΕΘΝΙΚΗ 2-0

ΕΠΣΧ Α΄ΓΑΙΟΓΝΩΣΗ
ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ     ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ         0 - 1  (Κοντογιανης )
Α.Σ.ΚΟΣΜΟΣ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ     ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ         0 - 4  (ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΓΚΟΤΑΣ 3)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ     ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ         4 - 0 (ΠΕΤΑΛΙ2-ΛΙΩΠΑΣ -ΚΙΑΤΟΣ)
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ     ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ         1 - 2  (ΤΣΑΜΑΣΛΙΔΗΣ)-  (Στοικος Γιώργος - Τουμπλικιωτης )
ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ     Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ         5 - 0   (Καραστεργιος2-Ταφα-Δεληγιαννης - Κεκιος)
    ΕΠΣΧ Β Ερασιτ.Σκυρόδεμα Μεταλεία Σιθωνίας
Α.Ε.Σ ΓΕΡΟΠΛΑΤΑΝΟΥ     ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ         1 - 2
Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ     ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ         3 - 2 (Πελτεκης Αθ. - Κυρατσος Γ -Λαμπου )(ΚΑΙΑΦΑΣ )
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ     ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ         7 - 0 (Παγώνης- Παπαγεωργίου3-Κυπαρισσάς - Τζιτζιρλικας -Βλιάλης)

ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ     ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016          1 - 2 (ΣΚΑΡΛΗΣ Γ)  (Παπαδόπουλος - Σάββας )
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ         3 - 1(Γαϊτανιδης-Μαίνος - Δημητρίου) -  (Λαλόπουλος)

Κυριακή 15 Δεκ. 2019 Ώρα : 11:00

ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)

ΕΠΣΧ - ΕΠΣΕβρου 0-2
Με συνεχή βροχή αγωνίστηκαν οι ομάδες μας και δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο βαθμό ! Η Κ12 ήταν καλύτερη στο 1ο ημίχρονο , είχε κατοχή μπάλας , όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες να βάλει περισσότερα τέρματα από ένα . Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1 ! Στο 2ο ημίχρονο δεν μπορέσαμε να συνεχίσουμε όπως αρχίσαμε , οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και δίκαια πήραν την νίκη !
Η Κ14 αντίθετα μπήκε πολύ νωχελικά στο γήπεδο , φάνηκε να φοβήθηκε τον αντίπαλο , κλείστηκε πίσω και το ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να χάνει με 2-0 , παρότι είχε δοκάρι και κάποιες ευκαιρίες ! Στο 2ο ημίχρονο ισορρόπησε το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα που θα την βοηθούσε ψυχολογικά για να ανεβάσει στροφές !
Έτσι μοιραία ηττήθηκε με 2-0 !
Δεν πειράζει , συνεχίζουμε δυνατά και ενωμένοι θα τα καταφέρουμε !

Ευχαριστούμε όλους όσους βρέθηκαν στο γήπεδο και χειροκρότησαν την προσπάθεια όλων των παιδιών ,παρά την συνεχή βροχή ! Ευχαριστούμε θερμά την διοίκηση του Αρη Παλαιοχωρίου για την παραχώρηση του γηπέδου και ιδιαίτερα τον Γρήγορη Παπαθανασιου για την βοήθεια που παρείχε από την αρχή μέχρι το τέλος των αγώνων .
Ευχαριστούμε και τον Στελάρα , τον ακούραστο βοηθό του Γρηγόρη , αλλά και του Άρη Παλαιοχωρίου !
Με σημειώσουμε τέλος πως στο γήπεδο παρευρέθησαν για Σκαουτινγκ ο Κ. Αντωνιαδης Βασίλειος , παίχτης και προπονητής του Ηρακλή παλαιότερα και όχι μόνο , επίσης ο Κ. Βλάχος Γιάννης εκ μέρους των τμημάτων υποδομών του ΠΑΟΚ ! Τους ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την παρουσία τους !
Να ευχηθούμε καλή πορεία στις ομάδες της ΕΠΣΕβρου !
Επόμενος αγώνας την Τετάρτη με την ΕΠΣΜακεδονίας στην Μίκρα της Θεσσαλονίκης !