19.5.24

Αποτελέσματα σκορερς Α' Κατ. -Ομάδων Υποδομών- Μπαραζ Ανόδου Γ εθν. Νικη του ΠΟΜουδανιών (19/5/24)

Μπαράζ ανόδου στη Γ’ (2ος όμιλος) 5η αγωνιστική
 (19/05, 17:00)

Ερμής Αμυνταίου - ΠΟ Μουδανιών 1-4 (Ρόμπη) (Σμυρλής 2, Ρογγότης )

Α΄ Κατ. Play off – 10η Αγωνιστική

Κυριακή 19 Μαϊ. 2024 Ώρα : 17:00
1 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ 5-3 (ΤΑΦΑ 3, Αλεξάνδρου 2)(Μπουλάρι 3)
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ (5-0) (Βαλάντης Σερρα 3 Ραχμανίδης, Γράδος)
3 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 1-2 (Πασχάλας)(Κωνσταντινου, Ιωακειμιδης)

βαθμολογία τ 1. ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 68 2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 66
3. ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ 56 4. ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ 55 5. ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ 47 6. ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ 45* (*) Η Ν. ΦΩΚΑΙΑ εχει -5 βαθμούς απο τον αγώνα που δεν κατέβηκε στην ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ και -5 βαθμούς για την επόμενη ποδ. περίοδο 2024-25

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ
Μετά τα αποτελέσματα και των 2ων ημιτελικών, των αγώνων υποδομών ´Sani ikos group’ που διεξήχθησαν την Παρασκευή 17/05 , το Σάββατο 18/05 και την Κυριακή 19/05 , οι ομάδες που περασαν στους τελικους
Αρης Κασσανδρειας
Συγχαρητήρια στους finalist αλλά και σε όλες τις ομάδες υποδομών του Νομού μας για την συμμετοχή στα πρωταθλήματα !
Καλή επιτυχία στους finalist !
Αποτελέσματα αγώνων
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ “SANI IKOS GROUP”
Ημιτελική φάση Κ-14
Επαναληπτικοί αγώνες :
Σάββατο 18 Μαϊ. 2024 Ώρα : 11:00
1 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 3-2 (0-1)
Στα πέναλτι 4-3
Κυριακή 19 Μαϊ. 2024 Ώρα : 11:00
2 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ – ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ 3-0 (0-1)
Ημιτελική φάση Κ-12
Επαναληπτικός αγώνας – Παρασκευή 17 Μαϊ. 2024 Ώρα : 18:00
1 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 0-0 (0-1)
Επαναληπτικός αγώνας – Κυριακή 19 Μαϊ. 2024 Ώρα : 11:00
2 ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ 2-2 (3-2)
Ημιτελική φάση Κ16
Ακανθος Ιερισσού 2-1(1-2)
Στα πεναλτι 4-3
Ανθεμους Γαλατιστας
ΠΟ Μουδανιων 5-2 (0-5)

Μπαράζ ανόδου στη Γ’ (2ος όμιλος) 5η αγωνιστική  (19/05, 17:00)

7. ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 0
(*)Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ, ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ,ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ, ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ και ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ εχουν κάνει το ρεπό τους
Η επόμενη (6η) Αγωνιστική (κυριακη 26-5-2024):
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ - ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ
Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ
Ρεπό: ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
⚽Τέλος του Αγώνα...
📌Η ομάδα μας σήμερα πήρε ένα μεγάλο διπλό, μέσα στο Αμύνταιο με τον τοπικό Ερμή, η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38' με τον Ρόμπη, ήρθε μέσα σε 2 λεπτά στο 40 η ισοφάριση από τον Γιώργο Σμυρλή, στο 52' μετά από κόρνερ του Αθανασίαδη και κεφαλιά του Ρογγότη κάνει την ανατροπή 1-2 για την ομάδα μας, και στο 57' ο Γιώργος Σμυρλής κάνει το 1-3 και τα προσωπικά του γκολ δύο και στο 89' ο Σμυρλής κάνει το 1-4 και το χατ τρικ, ενώ στο 90' έχασε μεγάλη ευκαιρία και πάλι με τον Σμυρλή να αστοχεί σε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Τερματοφύλακας του Ερμή.
📌Το Επόμενο ματς για την ομάδα μας είναι τελικός, καθώς πάει στην Ημαθία και συγκεκριμένα στην Αλεξάνδρεια την Κυριακή 26 Μαΐου...