26.4.24

ΕΚΑΣΧ: Ορισμός Διαιτητών-Κριτών 27-28/4/24 - Νίκη του KAOX το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους τελικούς

Play off National league 2

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους τελικούς έκανε η ομάδα του ΚΑΟΧ νικώντας με 78-63 την ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα δεν μπήκε συγκεντρωμένη κυρίως αμυντικά με αποτέλεσμα να κυνηγάει συνέχεια στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά του δευτέρου δεκαλέπτου ανέβασε την αμυντική της απόδοση πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με δύο πόντους διαφορά (38-40). Στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο η αμυντική και επιθετική λειτουργία ηταν εμφανώς βελτιωμένη ανεβάζοντας την απόδοση της ομάδας, χτίζοντας διάφορα σταδιακά, για να κλείσει το παιχνίδι με το τελικό 78-53. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους.

Το εφηβικό τμήμα αύριο ξεκινά τους αγώνες της β προκριματικής φάσης με στόχο την πρόκριση στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων (final 8). Καλή επιτυχία στα παιδιά και χωρίς τραυματισμούς.