15.5.22

Α΄ ΕΡ. ΚΑΤ. play Off 6η Αγ.Πρωταθλητής ο Θερμαϊκός Πορταριάς / Μπαράζ ανόδου στην Γ Εθνική Α.Ο. Χανιώτης - ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-2 / Αποτελέσματα Ομάδων Υποδομών

Κυριακή 15-5-22

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 1-2 (Αυγερινός)(Ρετζι 2)

Μπαράζ ανόδου στην Γ Εθνική Α.Ο. Χανιώτης  - ΠΑΟΚ  Κρηστώνης 2-2

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 ο Α. Ο. Χανιώτης , τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 , απέναντι στον Πρωταθλητή της Ε. Π. Σ. Κιλκίς ΠΑΟΚ Κρηστώνης, στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο Γήπεδο της Τρίγλιας.

Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής

Α.Ο ΧΑΝΙΩΤΗΣ - ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ
2 - 2
(Ημ. 0-2)
Σκόρερ της Ομάδας μας ο Χατζηγνατιαδης 42' λεπτό
Προπονητής:Γεώργιος Καδοπουλος
Σύνθεση: Ταμπος , Μπιμπα(69'Αλεξης) ,Πάτσι(69' Λαμαι), Σαμπάνης (69'Βασιλοπουλος) ,Μπατακοιας,Πολυζωιδης, Μπελλος ,Σκεμπι, Λευκαριτης (46' Βελλινης), Χατζηγνατιαδης
Αναπληρωματικοι :Βελλινης ,Βασιλόπουλος, Παχουμης , Αμανατιδης, Τσικουρας, Αλέξης, Μαυρίδης,Παυλίδης, Λαμαι.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Δεύτερο παιχνίδι της Ομάδας μας για την διεκδίκηση μιας από της 3 θέσης που οδηγούν στην Γ Εθνική,δεν κατάφερε να πάρει την Νίκη απέναντι στην Κρηστωνη, στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να πιάσουμε κάποια στάνταρ από την απόδοση μας και χωρίς να έχουμε ιδιαίτερη πίεση από τους αντιπάλους, δύο τραγικά λάθη της άμυνας μας που μας στοίχισαν ή Κρηστωνη προηγήθηκε με 2 μηδέν το δεύτερο γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου με πέναλτι. Στην επανάληψη η Ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι πίεσε από την αρχή στο 48' λεπτό κέρδισε πέναλτι με το Χατζηγνατιαδη ο ίδιος παίχτης το εκτέλεσε για το 1-2, στο 83' λεπτό ένα σουτ του Αλέξη έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι πέρασε την γραμμή ο επόπτης αμέσως έτρεξε στο κέντρο του γηπέδου για σέντρα, βγαίνοντας η μπάλα έξω ο Σκεμπι σούταρε και πάλι η μπάλα πήγε γκολ, δύο κραυγαλέες ευκαιρίες είχε ο Σκεμπι μια στο πρώτο ημίχρονο όπου πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφυλακα και πλάσαρε έξω, και μια στο δεύτερο ημίχρονο, από μια ευκαιρία είχε ο Βελλινης ο οποίος μπαίνοντας στο γήπεδο έδωσε επιθετική πνοή στην Ομάδα μας, μια ευκαιρία ο Χατζηγνατιαδης και μια ο Μπελλος. Θα ήθελα να αναφερθώ στους φιλάθλους και στον πάγκο της φιλοξενούμενης Ομάδας διότι η συμπεριφορά τους ήταν προκλητική, σε όλο το παιχνίδι με ύβρεις και τραμπουκιζμους προς τους Διαιτητές,επίσης έκαναν επίθεση στον πρόεδρο της ΕΠΣ Χαλκιδικής, δεν νομίζω ότι τέτοιες συμπεριφορές έχουν θέση σε αυτό το ποδόσφαιρο που όλοι εμείς θέλουμε. Ειλικρινά λυπούμαστε για τα όσα διαδραματιστικανε σήμερα στο γήπεδο από τους αντιπάλους. Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της Ομάδας μας. Επίσης ένα μεγάλο Ευχαριστώ σε όλους τους φιλάθλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

8 ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 2-2
9 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΥ (Σαβ. 14 Μαϊ. 18:00)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Κ-10
11 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ ( οι δυο προπονητές από ένα ημίχρονο )
Δευτέρα 16 Μαϊ. 2022 Ώρα : 17:00
2 Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ ( οι δυο προπονητές από ένα ημίχρονο ) 5 x 5 ΧΑΝΙΩΤΗΣ
3 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ( οι δυο προπονητές από ένα ημίχρονο )
4 Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ ( οι δυο προπονητές από ένα ημίχρονο ) IMD Sports Club