EΠΣΧ : Αποτελέσματα , σκόρερς Α1 1ης Αγ, 22/10/22 - 4 γκόλ απο τον Καραδήμο της Νικης Πολυγύρου με το ξεκίνημα.

ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 0-4 (Καραδήμος 4)

Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ 3-0

ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ 2-1 (Ν 10,11) (Κιόσα)

Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ 1-1

Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ – ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ 4-3 (Πετσιαβας , Μελίσης 2, Δαμαρλής) ( Ευθυμιάδης Σαντής 2)

ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1-4 ( Φουσκας) (Ευσταθίου 2,Κεχαγιάς, Παπαγεωργίου)

ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ. ΔΕΝ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ.

7 ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ

* ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ. ΔΕΝ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ.

Ζούνης
Έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων του Συλλόγου, στην Α1 Κατηγορία, με το δεξί!
Με ωραία εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ασφάλεια στα μετόπισθεν, καλή κυκλοφορία, ομαδικότητα και αποτελεσματικότητα μπροστά, η ΝΙΚΗ πήρε το διπλό, απέναντι σε μια πάντα ανταγωνιστική ομάδα όπως της Γαλάτιστας και ξεκίνησε με αισιοδοξία το ταξίδι του νέου Πρωταθλήματος.
Δεν γίνεται να μην αναφέρουμε τρια αξιοσημείωτα γεγονότα.
Το καρέ του Καραδήμου, σπάνιο φαινόμενο για την Α1 και μάλιστα με πανέμορφα γκολ, σε δημιουργία από όλη την ομάδα και εκτέλεση απο τον ίδιο, την ασίστ του τερματοφύλακα Κασαμπαλή, που με μεγάλη στοχευμένη μεταβίβαση σέρβιρε το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης και φυσικά τη συμμετοχή των, προερχόμενων απο την ακαδημία μας και την περσινή Κ16, Δημητρακούδη, Πιτσιόρλα και Τζηρίτη, που αποτελούν πλέον κομμάτι της ανδρικής ομάδας.
Γρήγορη ανάρρωση στους δικούς μας, Τράκα Αθ.(τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο), Κολιό(ενόχληση στο γόνατο) και Ζούνη(χτύπημα στο μάτι και ράμματα) που τραυματίστηκαν στο παιχνίδι.
Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά της Γαλάτιστας.

Με σεβασμό στην πλούσια ιστορία μας, χτίζουμε στο παρόν, με το βλέμμα στο μέλλον!

ΑΟ Σαρτης 1982

Α.Ο.ΣΑΡΤΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ 4-3
Πρώτη αγωνιστικη για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ με την ομαδα μας να ξεκινάει με το δεξί!
Η ομαδα μας δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο και δέχτηκε γκολ στο 21' λεπτό αλλά στην συνέχεια αντέδρασε και με καταπληκτικό πλασέ του ΠΕΤΣΑΒΑ στην γωνία της εστίας του αντιπαλου τερματοφύλακα στο 25' λεπτό!
Στο 33' λεπτό ωραία ενέργεια του ΤΑΚΑΚΗ και σπάσιμο της μπαλας στον ΜΕΛΛΙΣΗ για να κανει το 2-1!
Το 2-2 έγινε απο την ομαδα του Λακκωματος στο 43' λεπτό!
Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομαδα κατάφερε να προηγηθεί και έκανε το 2-3 στο 59' λεπτό !
Η ομαδα μας αντέδρασε με ωραιο φάουλ του ΝΤΑΜΑΡΛΗ στο 66' λεπτό και στην συνέχεια πίεσε και έφτασε στην ανατροπή με δεύτερο γκολ του ΜΕΛΛΙΣΗ από ωραία κάθετη πάσα του πετσαβα !!
Πάθος και δυναμη από τους ποδοσφαιριστες μας που παρά τις αρκετές απουσίες κατάφερε να πάρει τους πρώτους 3 βαθμούς
Καλή συνέχεια στην ομαδα του ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ,χωρίς τραυματισμούς !
Επομενος αγωνας,εκτός έδρας,με τον ΘΕΡΜΑΙΚΟ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ την ερχόμενη Τετάρτη 26/10🔜

ΠΡΩΤΑΘΛΉΜΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΉΣ
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
1η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ Ν.ΦΩΚΑΙΑΣ-ΑΕΤΟΣ 1-4 (Ημ.0-0)
Σκορερς: 48' Ευσταθίου Χρησ.
63' Κεχαγιάς Δημ (πεν.)
76' Ευσταθίου Χρησ.
87' Παπαγεωργίου Χρησ.
Σύνθεση: Βαρβαριωτης-Κωτακης Δ.Κ,Παπαγεωργίου,Γκουτσιος, Τρικαλιωτης- Βλαχακης-Σαουλης,Κωτακης Δημ.Α- Τσιοτρας,Ευσταθίου,Κεχαγιάς.
Αλλαγες: Μαυριδογλου, Μιχαηλίδης Δημ, Ηλίας,Φισεκου!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο ΑΕΤΟΣ αφού κατάφερε να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης από τη Ν.Φωκαια.
Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλός με την ομάδα μας να έχει μια μικρή υπεροχή και τους γηπεδούχους να προσπαθούν να απειλήσουν με αντεπιθεσεις.
Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ βρέθηκε νωρις μπροστά στο σκορ (48') μετά από κάθετη πάσα του Κωτακη Δ.Κ με τον Ευσταθίου να ευστοχεί στο τετ α τετ με ωραίο πλασέ.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με ένα πολύ ωραίο γκολ με μακρινό ασύλληπτο σουτ.
Στο 63'ο Ευσταθίου ανατράπηκε στην περιοχή και ο Κεχαγιάς έβαλε και πάλι τον ΑΕΤΟ μπροστά στο σκορ αφού εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι.
Στο 76 οι παίχτες νας πίεσαν ψηλα με τον Κωτακη Δημ.Α να κλέβει τη μπάλα και με ωραία πάσα βρήκε τον Ευσταθίου που πέτυχε το 1-3 από κοντά.
Στο 87' ο Κωτακης Δημ.Κ εκτέλεσε φαουλ και ο Παπαγεωργίου πηδηξε πιο ψηλα απ όλους και έστειλε τη μπάλα στα δυχτια για το τελικό 1-4!
Ευχαριστούμε πολύ τους ανθρώπους της Ν.Φωκαιας για τη φιλοξενία.
Συγχαρητήρια
σε όλους για τη προσπάθεια και την νίκη!!!
Μπράβο
ΑΕΤΑΡΑ

Άρης Κασσανδρείας - Θερμαϊκός Πορταριάς 2-1
Ένα άκρως ποδοσφαιρικό σύνολο και καλή εμφάνιση παρουσίασε η ομάδα μας κοντρά στον Άρη Κασσανδρείας στην σημερινή πρεμιέρα της Α1 κατηγορίας Χαλκιδικής.
Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε με φοβερό γκολ του Κιόσα ωστόσο η Κασσανδρεία ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη οι τυπικά γηπεδούχοι πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες, όπως και εμείς με τη σειρά μας, για να πετύχουμε ένα δεύτερο τέρμα που θα μας έβαζε εκ νέου μπροστά στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά του ματς ο Άρης προηγήθηκε στο σκορ και κράτησε το υπέρ του αποτέλεσμα ως το φινάλε.
Αμφότερες έκαναν ένα καλό παιχνίδι στην πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος.
Το Fairplay τήρησαν και οι δύο ομάδες πριν την έναρξη του αγώνα καθώς ο Άρης Κασσανδρείας αρχικά δεν είχε πάροχο πρώτων βοηθειών με αποτέλεσμα να συνεισφέρει ο Γενικός Αρχηγός της ομάδας μας, Γιώργος Παπαμέτης και αφετέρου η ομάδα του Άρη συμφώνησε στην έναρξη του αγώνα λίγα λεπτά αργότερα από την προγραμματισμένη, λόγω προβλήματος του τερματοφύλακα μας, Μιχάλη Σουνά και την αργοπορημένη άφιξη του στο ματς. Όλα αυτά, στο εύλογο χρονικό διάστημα που ορίζεται από τους κανονισμούς και με την σύμφωνη γνώμη του διαιτητή Μαλανδρή.