24.11.18

ΕΠΣΧ Αποτελέσματα αγώνων 24-11-18. .Ανακοίνωση Φοίνικα Νικήτης για τον αγώνα με το Μεταγγίτσι(Διακοπή αγώνα για επίθεση σε διαιτητή).

Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 - 2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ- ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ 1 - 4(Ρίμπο 2Μουράτι 1Νιπόλλι 1)
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ Διεκόπη στο 15 λεπτο και ενω το σκορ ηταν 1-0 .

Ανακοίνωση Α.Σ Φοινιξ Νικητης
Σήμερα 24-11-2018 η ομάδα μας υποδέχτηκε την ομάδα της θύελλας Μεταγγιτσίου σε ένα όμορφο απόγευμα στο κατάμεστο γήπεδο μας,ανάμεσα στους θεατές μικρά παιδιά των ακαδημιών μας, γονείς αλλά και παλιοί φίλοι της ομάδας που μετά από χρόνια επέστρεψαν στο γήπεδο να στηρίξουν την νέα προσπάθεια του συλλόγου.
Όλα έμοιαζαν ιδανικά.
Η ομάδα μας προηγήθηκε με ένα άψογο συνδυασμό και σκόρερ τον Aldi Bilcari,και συνέχιζε να προσφέρει θέαμα και ήθος στους παρευρισκόμενους.

Την χαρά και την αγάπη μας για το ποδόσφαιρο φρόντισαν να μην σεβαστούν προς λύπη μας κάποιοι παίχτες της αντίπαλης ομάδας οι οποίοι στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης για ένα πλάγιο άουτ επιτέθηκαν αρχικά φραστικά και στην συνέχεια γρονθοκοπώντας τον διαιτητή στερώντας από τους φίλους του ποδοσφαίρου την χαρά ενός τοπικού ντέρμπι!

Σαν σύλλογος υποσχόμαστε σε όλα τα μικρά παιδιά τις οικογένειες και όλο το φίλαθλο κόσμο πως θα προστατέψουμε το ποδόσφαιρο από κάθε σκηνή βίας και θα προσπαθούμε με σεβασμό να προάγουμε αθλητικό πνεύμα και υγεία..

Ας ελπίσουμε να είναι το τελευταίο περιστατικό βίας μέσα στο σπίτι μας και γενικά στο ποδόσφαιρο!

Ευχόμαστε περαστικά στον κ. Αναστασόπουλο διαιτητή της αναμέτρησης!

ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ

Κυριακή 25 Νοε. 2018 Ώρα : 11:00
12 ΑΕΤΟΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ ΑΣT. – ΚΟΚΚΙΝΟΣ – ΤΣΟΜΤΣΟΣ ΟΡΜΥΛΙΑΣ

Κυριακή 25 Νοε. 2018 Ώρα : 14:00
13 ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ ΣΚΟΥΤΑΣ Φ. – ΝΑΝΟΥ – ΤΣΙΝΙΚΟΣ

Κυριακή 25 Νοε. 2018 Ώρα : 15:00
14 ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΓΟΥΤΑΣ – ΤΣΙΡΩΝΑΣ
15 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ – ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ ΑΣΤ. – ΤΣΟΜΤΣΟΣ
16 ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ Π. – ΠΑΥΛΟΥΔΗΣ – Χ”ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

7 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ
8 ΝΕΟΣ ΠΟ Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ 0 – 3 α/α ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ